OHLÁŠKY 10. 2. 2019 - 5. NEDĚLE V MEZIDOBÍ

*Dary: 1.000 Kč (Veroniky). Stojanovské "Pán Bůh zaplať".

* Sbírka na opravy kostela bude za týden v neděli 17. února.

* Obnova Lidových misií bude u nás probíhat 4.-7. dubna. Přijede nás na ni pozvat nám známý misionář P. Ján Jakubovič, CM z Loštic. Páteční mši sv. s kázáním 15. února v 17,00 hodin bude sloužit on. Potom bude na Dvoraně přednáška o misiích na Hondurasu na asi 45 minut, kterou bude mít také nám známý dnes už kněz P. Miroslav Vaĺko, CM z Banské Bystrice.

* 12. Charitní ples se uskuteční v pátek 15. února od 19,30 hodin v Klubu sportu a kultury ve Vlčnově. Účinkující: dechová hudba Straňanka (vítěz Zlaté křídlovky, absolutní Mistr Evropy), cimbálová muzika Čardáš z Vlčnova, kapela Ranvej. Předtančení: dětská taneční skupina z Vlčnova, Vlčnovské búdové umělkyně. Dále nabízíme: tradičně bohatou a výjimečnou tombolu, degustaci skvělých přívlastkových vín, bohaté občerstvení. Vstupné dobrovolné. Výtěžek z plesu bude věnován na Charitnímu domu ve Vlčnově. Info: 724651258. E-mail: petra.kucharova@uhbrod.charita.cz

* Farní ples pořádá farnost Březová ve spolupráci s MO KDU-ČSL Březová a který se uskuteční po mnoha letech v sobotu 23. února (chybně v kalendářích 16. února) ve víceúčelové hale u školy v Březové od 20 hodin. K tanci a poslechu hraje DH JAVORINKA ze Strání. Čeká vás pěkná a bohatá tombola, občerstvení. Vstupné 100 Kč. Vstupenky si zakupujte v zákristii, na faře nebo v obchodě Drogerie. Dary do tomboly, prosím doneste do týdne na faru, abychom to mohli vše zavčas připravit! Přijďte se pobavit!

* Setkání pastorační a ekonomické rady ohledně plesu bude za týden v neděli 17. února v 16,00 hodin na faře.

* Volby do ekonomické rady: V únoru končí 4 letý mandát ekonomické rady. Proto vyhlašuji nové volby! Do týdne navrhněte jména vhodných kandidátů (nejlépe, kteří rozumí opravám a ekonomice) na připravený papír vzadu v kostele! Ekonomická rada farnosti je pomocný a poradní orgán faráře, administrátora nebo moderátora společné duchovní správy podle kánonu 517 § 1 (dále jen faráře), který pomáhá faráři ve správě majetku farnosti s péčí dobrého hospodáře. Úkolem ekonomické rady je napomáhat k tomu, aby majetek farnosti byl spravován šetrně, obezřetně a spolehlivě. Jmenovitě se ekonomická rada stará o zdroje příjmů a zajištění potřeb farnosti.

* Naléhavý úmysl Apoštolátu modlitby papeže Františka na měsíc únor 2019 – za dar pokoje, o jehož přijetí a rozvíjení má každý usilovat.

* Blahopřání: Dne 11. února se dožívá paní Zdenka Janíková 50 let. K tomuto životnímu jubileu přejeme hodně Božího požehnání, pokoj a klid do duše, trpělivost a pevné nervy s dětmi a vše dobré do dalších let!

* Myšlenka na neděli: „Zajeď na hlubinu a spusťte sítě k lovení!“ Lk 5,4

* Pouť do Medžugorie: POŘÁDÁ OBLASTNÍ CENTRUM FATIMSKÉHO APOŠTOLÁTU VLČNOV. Termín: středa 21. 8. 2019 – sobota 31. 8. 2019. Cena: 2600,- Kč + ubytování (10 EUR/noc), 80 EUR/8 nocí. Program zajišťuje: p. Merkovičová – DOPROVOD KNĚZE (P. Graas). Společná večeře + výlet – 20 EUR. Bohatý duchovní program = besedy s vizionáři, výstup na Podbrdo a Križevac. Cesta tam i zpět klimatizovaným autobusem + CHORVATSKÉ LURDY (MAKARSKÁ). Možnost zajištění obědů – cena 7 EUR. Výlet: Ploče – Bačinská jezera (podle počtu poutníků). Cestou tam i zpět pobyt u moře. Kontaktní adresa: Antonín Válek 687 61 Vlčnov 43, tel.: 572 67 52 40, mobil: 736731539

* SVÁTKY A PAMÁTKY TÝDNE: Pondělí 11. února Panny Marie Lurdské - Tento den je výroční připomínkou prvního zjevení Panny Marie v jeskyni Massabielle u Lurd Bernardetě Soubirous v roce 1858. Lurdy se staly nadějí pro velmi mnoho nemocných. Mnozí tam nacházejí úlevu, někteří i uzdravení. Tento den se stal zároveň i Světovým dnem nemocných.

* RODINNÉ CENTRUM UHERSKÝ BROD: 11. - 17. 2. 2019 NÁRODNÍ TÝDEN MANŽELSTVÍ.

* PATRONI EVROPY – SV. CYRIL A METODĚJ: Moravsko-slezská křesťanská akademie a farnost sv. Václava v Olomouci zvou 14. 2. 2019 – 18.00 hod. na liturgickou a akademickou oslavu do katedrály sv. Václava v Olomouci, která je pořádána k zahájení jubilejního roku 1150. výročí úmrtí sv. Cyrila v Římě a uctění duchovního a kulturního odkazu díla se sv. Metodějem slovanským národům a Evropě. Program zahájení jubilejní oslavy: 18.00 hod. – MŠE SVATÁ ke cti sv. Cyrila a Metoděje, spolupatronů Evropy - celebrant a kazatel Mons. Antonín Basler, olomoucký pomocný biskup19.00 hod. – AKADEMICKÉ KOLOKVIUM v sakristii katedrály na téma: „SV. CYRIL JAKO PŘEKLADATEL“ – Prof. Ladislav Tichý, Th.D., „CYRILO-METODĚJSKÁ JUBILEA“ – PhDr. Jitka Jonová Th.D. Na závěr prezentace českého překladu jeruzalémské bible a akcí k jubilejnímu roku. Informace: www.mska-akademie.cz. P. ThDr. Jiří Koníček, prezident MSKA

| Copyright © | 2016-2018 | Doporučený prohlížeč: Google Chrome, Mozilla Firefox |